Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Podkategorie:
Producenci:

ceramiczne

Znaleziono 6 towarów.

Lista 1-100 z 6 towarów
Aktywne filtry

Płyta ceramiczna ELECTROLUX EHF 16240 XK

Review
835.19 zł
za 1 szt

Kategoria: AGD > AGD duże > Płyty grzejne > ceramiczne
Producent: ELECTROLUX
Model: EHF 16240 XK
EAN: 7332543486588, 7332543238187

Płyta ceramiczna BEKO HIC 64401

Review
783.18 zł
za 1 szt

Kategoria: AGD > AGD duże > Płyty grzejne > ceramiczne
Producent: BEKO
Model: HIC 64401
EAN: 8690842304149, 8690842016509

Beko Płyta ceramiczna HDCC32200X

Review
613.36 zł
za 1 szt

Kategoria: AGD > AGD duże > Płyty grzejne > ceramiczne
Producent: BEKO
Model: HDCC32200X
EAN: 8690842347573


Płyty ceramiczne

Każdy z nas chce mieć ładny dom. Otaczać się ładnymi rzeczami. Wbrew pozorom nie muszą to być rzeczy drogie. Wszystko zależy od tego czy idziemy wraz z panującym trendem na rynku, gdzie kupujemy rzeczy i czym się interesujemy. Jednym z pomieszczeń, gdzie statystycznie spędzamy większość naszego czasu w domu (oprócz rzecz jasna łóżka) to kuchnia. Każdy chce mieć ładną i nowoczesną kuchnię. Kiedy więc nadchodzi moment na zmiany - a mamy tu na myśli remont - staramy się odnowić nie tylko ściany lub meble, ale także - a może i przede wszystkim - urządzenia kuchenne. Podstawowe urządzenia kuchenne to lodówka oraz kuchenka gazowa. Idąc z duchem czasu, warto rozdzielić płytę kuchenną i piekarnik, bo kiedy jedno ulegnie awarii, nie trzeba wymieniać całego sprzętu naraz. Poza tym, wygląda to dużo lepiej, estetyczniej, po prostu jest nowoczesne - nazwijcie to jak chcecie. Dziś skupimy się na tej pierwszej rzeczy, a mianowicie płycie kuchennej. Istnieją różnego rodzaju płyty, wykonane z różnych materiałów. Jednym z takich materiałów jest ceramika. Co powiecie o nowoczesnej, ceramicznej płycie grzejnej? Cóż, w niniejszym tekście dowiecie się wszystko co musicie wiedzieć o płytach ceramicznych - tak, aby wasz kolejny zakup był dużo bardziej przemyślany, bo jak wiadomo wiedza to potęga, ale także i oszczędność. 

Zacznijmy od tego, że płyty ceramiczne mogą nagrzewać się wolniej od płyt indukcyjnych, ale mimo wszystko są to nadal dobre płyty grzejne - elegancka powierzchnia do gotowania, stylowa i łatwa do czyszczenia. Co więcej, na rynku pojawia się coraz więcej dostępnych modeli z podobnymi funkcjami z płyt indukcyjnych. Automatyczne wyłączanie, doładowanie, automatyczne nagrzewanie oraz funkcja typu “stop and go”-  to coraz bardziej popularne funkcje ceramicznych płyt grzejnych. Ale jest jeszcze kilka innych rzeczy, o których musisz wiedzieć i które musisz wziąć pod uwagę stojąc przed wyborem takiej płyty grzejnej. Jeżeli poważnie interesujesz się zakupem płyty ceramicznej to musisz wiedzieć jak ona działa, znać podstawy i ogólną mechanikę - choć niewiele jej tu znajdziesz. Niemniej płyty ceramiczne mają zwinięte metalowe elementy, które znajdują się pod szklaną powierzchnią. Po obróceniu pokrętła na ceramicznej płycie grzejnej prąd elektryczny biegnie do drutu wewnątrz cewek, następnie zaczyna je podgrzewać. Jasnoczerwony kolor, który pojawia się pod powierzchnią, wskazuje, że płyta jest włączona i właśnie się nagrzewa. Jakie są rodzaje płyt ceramicznych?

Pierwsze to ceramiczne promienniki płytowe, które wykorzystują spiralne elementy metalowe pod hartowanym szkłem ceramicznym. Drugie to halogenowe płyty grzewcze, które wykorzystują żarówki halogenowe do wytwarzania ciepła. A trzecie to płyty pół-halogenowe, które łączą żarówkę halogenową ze zwiniętym stalowym elementem. Nie ma zauważalnych różnic w wydajności gotowania, łatwości obsługi i czyszczenia między tymi trzema typami. Rozmiar ma znaczenie? Rozmiar ma znaczenie. Płyty ceramiczne są dostępne w wersjach kwadratowych lub prostokątnych. Upewnij się, że na blacie jest wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić w nim płytę kuchenną, oraz przestrzeń wentylacyjną pod spodem. Zmierz dostępne miejsce na blacie przed dokonaniem decyzji o zakupie płyty ceramicznej. Koniecznie sprawdź także specyfikację płyty grzewczej - istnieją minimalne wymagania dotyczące odległości dla dna szafek lub wyciągu kuchennego nad płytą grzewczą. Musisz wziąć również pod uwagę położenie i układ elementów oraz ich rozmiar w stosunku do garnków, rondli, patelni i innych elementów, których zwykle używasz.


Płyty ceramiczne - czego szukać, jakich funkcji?

Przede wszystkim szukaj elementów, które są dobrze rozmieszczone na płycie grzejnej, ponieważ łatwiej jest wtedy sterować płytą, każdym jej palnikiem, a w zasadzie strefą przeznaczoną do gotowania. Warto poszukać asortymentu, a więc różnego rodzaju garnków, które można użyć do gotowania na wolnym ogniu, średnich i dużych elementów. Ważne, by mniejsze strefy lub palniki były umieszczone z przodu, aby nie musieć pochylać się nad innymi palnikami, aby wymieszać np. sos. Szukaj podwójnego elementu z dwoma pierścieniami grzewczymi - dla mniejszych garnków aktywujesz wewnętrzny pierścień, a dla większych garnków aktywujesz oba. Elastyczna strefa gotowania, która pozwala to rozszerzyć obszar gotowania. Modele prostokątne są ogólnie bardziej rozstawione, ale spokojnie można znaleźć także modele kwadratowe, które mają równie dobry układ elementów.

Pewnie zastanawiasz się co z Twoimi naczyniami do gotowania? Wymienić czy nie wymienić? Garnki i patelnie powinny wygodnie przylegać do strefy gotowania i nie ograniczać możliwości korzystania z innych elementów płyty. Jeżeli więc takie są i nie ograniczają możliwości korzystania z innych elementów na płycie, to nie musisz nic wymieniać - pozostań przy starych naczyniach. Zapamiętaj więc, że naczynia powinny być płaskie i gładkie, a dno powinno pasować do średnicy strefy gotowania, aby zapewnić dobry kontakt z powierzchnią ceramiczną. Czego jeszcze powinieneś szukać? Gładkiej powierzchni. Poszukaj powierzchni łatwej do czyszczenia - modelu, do którego nie będzie się łapać często brud, smugi lub ślady po palcach. Dobra płyta kuchenna powinna być w stanie skutecznie powstrzymać wycieki - niektóre płyty ceramiczne nie mają do tego krawędzi, co ułatwia ich czyszczenie, ale może spowodować bałagan związany właśnie z wyciekiem.

Pokrętła sterujące powinny być łatwe do uchwycenia, z wyraźną wskazówką i łatwe do czyszczenia (wyjmowane). Przyciski dotykowe powinny być rozmieszczone w sposób prosty i logiczny, ale nie powinny znajdować się zbyt blisko stref gotowania. Symbole i oznaczenia powinny być łatwe do odczytania i zrozumienia, a ich układ powinien być jak najbardziej intuicyjny, dopasowany do konfiguracji palnika lub elementu grzejnego. Jeśli znajdują się blisko, z przodu płyty kuchennej, będą łatwo dostępne. Pamiętaj, że jeśli masz dzieci, dużo łatwiej będzie im też do nich dotrzeć. Nie zapomnij też o mocy - dokładnie zakresie mocy. Elementy elektryczne są oceniane w kW. Dobry zakres mocy płyty ceramicznej to 1,2 do 2,2 kW. Warto rozejrzeć się za płytą ceramiczną, która posiada ostrzeżenie przed ciepłem.Szkło ceramiczne pozostaje gorące długo po wyłączeniu ogrzewania, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa - Twojego, jak i szczególnie dzieci. Poszukaj takiego modelu, który zawiera lampkę ostrzegawczą. Lampka ta powinna świeci się, dopóki płyta nie powróci do bezpiecznej niskiej temperatury - dzięki temu nie poparzysz się. Nie ulega wątpliwości, że płyta ceramiczna powinna mieć także funkcje automatycznego wyłączania. Dzięki tej funkcji, jeśli ustawienie mocy grzania dla pola grzejnego nie zostanie ustawione w ciągu około 10 sekund po włączeniu powierzchni grzejnej, powierzchnia grzejna wyłączy się automatycznie. 

Dzieje się tak również wtedy, gdy wybrane zostanie ustawienie grzania i po podobnym czasie nie zostanie nawiązany kontakt z garnkiem na elemencie grzejnym - płycie ceramicznej. To bardzo dobra funkcja, zapewnia spokój ducha - szczególnie jeśli należysz do osób, które nieustannie martwią się, czy przypadkiem nie zostawiły włączonej płyty kuchennej. Inną wartą uwagi funkcją jest automatyczne nagrzewanie. Ta funkcja początkowo wykorzystuje dużą moc do szybkiego nagrzania płyty przed przełączeniem na niższą temperaturę. Jeśli zapomniałeś zmniejszyć temperaturę, ta funkcja zajmie się tym za Ciebie. Pamiętaj, że po zakupie płyty ceramicznej, konieczne jest wezwanie licencjonowanej osoby, zdolnej do zainstalowania płyty grzejnej - bo wbrew pozorom to nie jest takie proste zadanie.

Źle zainstalowana płyta grzejna może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla Ciebie i innych osób w mieszkaniu, ale może być także niebezpieczne dla innych osób zamieszkałych w bloku mieszkalnym - innymi słowy Twoich sąsiadów. Profesjonaliści wiedzą co robią, więc jest to bezpieczniejsze rozwiązanie. Zresztą nawet jeśli uważasz, że możesz to zrobić samodzielnie, jeśli coś pójdzie nie tak, możesz w ten sposób unieważnić gwarancję. A jaki jest koszt zakupu płyty ceramicznej? Modele wahają się w granicach od 400 do nawet 4000 złotych.


Płyty ceramiczne - jak czyścić płytę ceramiczną?

Kto lubi sprzątać? Cóż, chyba niezwykle rzadko można spotkać osobę, która lubi sprzątać. Jasne, wszyscy kochamy efekt końcowy, kiedy wszystko już lśni, ale samej pracy, praco jako sprzątania nie lubimy za specjalnie. Sprzątanie jest o tyle dłuższe, o ile wcześniej folgowaliśmy sobie, opuszczaliśmy sprzątanie przez dni, tygodnie lub o zgrozo (lepiej nie myśleć) miesiące. Rozsądną opcją jest czyszczenie na bieżąco, ale gdy z jakichś względów nie udaje się czyścić płyty ceramicznej po każdym gotowaniu na niej, to istnieje kilka łatwych sposobów na przebicie się przez nagromadzony tłuszcz i brud, dzięki czemu przywrócimy połysk i piękny wygląd płyty. No ok, ale jak skutecznie czyścić płytę ceramiczną? Płyty ceramiczne wyglądają naprawdę dobrze, ale trzeba włożyć nieco pracy i wysiłku, aby były zawsze piękne, nieskazitelne i czyste. 

Wycieki, które mogą się przypalać - należy je szybko wytrzeć, zwłaszcza jeśli płyta kuchenna nie ma krawędzi, która mogłaby je powstrzymać. Niektóre z nich mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenie powierzchni, jeśli nie zostaną natychmiast wytarte. Warto zauważyć, że tworzywa sztuczne lub folie, które stykają się z gorącą powierzchnią, należy natychmiast wyczyścić. Rozpryski kamienia, wody i oleju / tłuszczu mogą poczekać, aż płyta ostygnie - zanim je wyczyścisz.Pokrętła powinny być wyjmowane, tak by można je było w całości wyczyści - w szczególności od spodu. Uszczelka wokół elementów sterujących powinna zapobiec przedostawaniu się wycieków do wnętrza płyty kuchennej. Przyciski lub przyciski dotykowe sprawiają, że czyszczenie jest jeszcze łatwiejsze i szybsze, ponieważ można je po prostu wytrzeć zwykłą szmatą - przetrzeć powierzchnię i po sprawie. Jakich narzędzi potrzeba by wyczyścić powierzchnię płyty ceramicznej? Czyszczenie tego typu płyt może być ciężką pracą, ale dzięki odpowiednim narzędziom jest to znacznie szybsze i łatwiejsze. Na przykład użyj skrobaczki, aby usunąć przypieczone zabrudzenia. Przyda się także środek do czyszczenia szkła ceramicznego oraz ściereczka z mikrofibry, która pomoże utrzymać powierzchnię w czystości i bez smug.