Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:


Grzejniki

Korzystanie z grzejnika to wygodny sposób na szybkie podniesienie temperatury w pomieszczeniu i dodanie odrobiny ciepła do każdego pomieszczenia. Dostępne w różnych rozmiarach i stylach, grzejniki pokojowe mogą pomóc zrównoważyć koszty ich użytkowania podczas mroźnych zimowych miesięcy. Wiele elektrycznych ogrzewaczy pomieszczeń ma również specjalne funkcje, takie jak automatyczna oscylacja i cyfrowe sterowanie, które zapewniają większą wygodę i kontrolę urządzenia podczas jego pracy. Jeśli chodzi o zakup elektrycznego grzejnika, to musisz zadać sobie podstawowe pytania - Czy interesujący mnie model grzejnika będzie odpowiednio i równomiernie ogrzewał przestrzeń w jakiej chce go wykorzystać? Zastanów się także nad tym ile będzie kosztować jego eksploatacja? Te rzeczy mają pierwszeństwo przed wieloma dodatkowymi funkcjami jakie oferują te urządzenia. Aby znaleźć odpowiedź na te i inne pytania, przyjrzyjmy się pięciu najważniejszym rzeczom, których należy szukać w grzejniku elektrycznym.

Po pierwsze, zwróć uwagę na typ nagrzewnicy. Jest to pierwszy czynnik, który należy określić przed wyborem grzejnika, a mianowicie jego typ. Chociaż istnieje wiele stylów grzejników, istnieją zasadniczo trzy technologie ogrzewania, którym podlega każdy grzejnik elektryczny: promiennikowa, konwekcyjna i z wentylatorem. Grzejniki konwekcyjne zazwyczaj zapewniają równomierne ogrzewanie całego pomieszczenia. Promienniki zapewniają szybkie, punktowe ogrzewanie małych pomieszczeń. Grzejniki z wentylatorem wykorzystują wewnętrznie wbudowany wentylator, który wieje w poprzek elementu grzejnego. Są też i grzejniki mika termiczne, które zapewniają szybkie, rozległe ciepło, jednocześnie oszczędzając miejsce w pomieszczeniu. Dobór odpowiedniego typu grzejnika do danego zastosowania to najlepszy sposób na zapewnienie efektywnej wydajności i mniejszych opłat za prąd. Możesz również rozważyć grzejnik ścienny. Niektóre modele są po prostu zawieszane na ścianie za pomocą wsporników. Są również i takie, które są “wpuszczane” w ścianę. Są one powszechnie stosowane w hotelach, łazienkach i pokojach o ograniczonej przestrzeni. Zazwyczaj wbudowane na stałe w nową konstrukcję. Ale niech was nie zwiedzie ich mały rozmiar. W gruncie rzeczy są to zarówno mocne, jak i wyjątkowo ciche grzejniki i zachwycą niejednego klienta. 

Po drugie, zwróć uwagę na to jaka jest wydajność grzewcza. Szukając “grzałki”, jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w przypadku grzejnika, jest rozmiar przestrzeni, którą będzie on obejmował / zajmować. Decyduje o tym moc znamionowa grzałki. Ogólnie rzecz biorąc, grzejnik pokojowy zużywa 10 watów mocy grzewczej do ogrzania każdego metra kwadratowego pomieszczenia. Tak więc typowy grzejnik o mocy 1500 W obejmie średniej wielkości pomieszczenie o powierzchni nawet 150 stóp kwadratowych, ale tylko w przypadku, gdy będzie używany jako dodatkowe źródło ciepła. Te wytyczne są jednak ogólną praktyczną zasadą, która nie ma zastosowania do każdego modelu mieszkania / domu / pomieszczenia. W zależności od użytej technologii grzewczej, środowiska wewnętrznego i zastosowania, niektóre przenośne grzejniki mogą zajmować więcej miejsca niż inne i dawać inną efektywność, tudzież wydajność. 

Kolejną, trzecią już rzeczą, na którą będziesz musiał zwrócić uwagę jest efektywność energetyczna. Jeśli obawiasz się, że grzejnik nie jest skonstruowany do oszczędzania energii, a jednocześnie chcesz zachować niskie koszty ogrzewania, a co za tym idzie mniejszy rachunek za prąd, przed wyborem grzejnika warto porównać jego efektywność energetyczną. Chociaż przenośne grzejniki elektryczne nie mają obecnie standardowego poziomu wydajności, takiego jak wskaźniki EER występujące w przenośnych systemach prądu przemiennego, koszty eksploatacji grzejników można łatwo obliczyć za pomocą prostego wzoru. Aby rachunki za prąd nie rosły w zawrotnym tempie, konieczne jest wybranie odpowiedniego, energooszczędnego grzejnika do otoczenia i wielkości pomieszczenia. Ponadto specjalne funkcje, takie jak tryby oszczędzania energii, regulowane termostaty, niska moc i programowalne zegary, pomagają zminimalizować zużycie energii i przyczyniają się do ekonomicznej eksploatacji.

Po czwarte zwróć uwagę, czy grzejnik posiada jakiekolwiek funkcje bezpieczeństwa.
Jeśli grzejnik nie jest przez nikogo monitorowany, pozostawiony sobie, a Ty wychodząc gdzieś na kilka godzin (a może i dni) zostawisz go przypadkiem włączonego, to musisz pamiętać o jednej bardzo ważnej rzecz - może on stać się zagrożeniem pożarowym. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę funkcje bezpieczeństwa, jakie niektóre modele na rynku oferują. Aby znacznie zmniejszyć ryzyko pożaru, wielu producentów wyposaża swoje grzejniki elektryczne w chłodne w dotyku powierzchnię i inne zaawansowane funkcje bezpieczeństwa zapewniające bezpieczną pracę. Niektóre grzejniki mają wewnętrzny wyłącznik, który automatycznie odcina zasilanie, jeśli grzejnik zostanie przypadkowo przewrócony. Ochrona przed przegrzaniem, to kolejna nieoceniona funkcja bezpieczeństwa - obecnie jest dostępna w większości urządzeń grzewczych. Przełącznik ten służy jako czujnik, który automatycznie wyłącza grzejnik, jeśli wewnętrzne komponenty osiągną niebezpieczną i ustaloną przez producenta temperaturę.

Po piąte, zwróć uwagę na poziom wytwarzanego hałasu, a więc kulturę pracy urządzenia. Podobnie jak większość urządzeń elektrycznych, wiele przenośnych grzejników emituje pewien hałas podczas pracy - jego pracę możemy zazwyczaj usłyszeć podczas włączenia wentylatora, a więc popularnie zwanego trybu dmuchawy. Niektóre modele dają jednak więcej dźwięku niż inne. Jeżeli będzie Cię to irytować, to lepiej od razu rozważ jednostki bez wentylatora, np. jedną z nich jest grzejnik olejowy. Akurat ten grzejnik jest w stanie zapewnić cichą pracę w otoczeniu, które wręcz tego wymaga - takim jak sypialnia lub biuro.  Więc podsumowując, co powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu grzejnika? Najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie grzejnika, to wielkość przestrzeni, którą chcesz ogrzewać, oraz typ nagrzewnicy - np. czy zamierzasz ogrzewać pomieszczenie z funkcją wentylatora. Inne kwestie warte rozważenia obejmują funkcje bezpieczeństwa i wygodę użytkowania.


Grzejniki - szybki i łatwy sposób na powstrzymanie zimy?

Utrzymanie ciepła zimą nie musi oznaczać włączania centralnego ogrzewania czy rozpalania kominka w domu. Czasami po prostu chcesz szybko się ogrzać. I właśnie po to powstały grzejniki elektryczne, często też nazywane przenośne - istnieją większe modele na kółkach, czy malutkie (które można schować później do szafy), oprócz tradycyjnych stawianych na podłodze lub dokręcanych do ściany. Pomimo opisania pięciu rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru grzejnika, zapomnieliśmy o jednym zasadniczym pytanie - dlaczego warto kupić grzejnik elektryczny Ponieważ grzejnik elektryczny - jakby nie patrzeć - zapewnia ogrzewanie przenośne, inaczej ujmując miejscowe ciepło, idealne do ogrzania tylko jednego pomieszczenia lub małej przestrzeni. Poza tym, tego rodzaju przenośne grzejniki są lekkie i łatwe do przenoszenia, wystarczy je podłączyć, włączyć i gotowe. 

Poza tym, tego rodzaju mobilne grzejniki są tańsze w instalacji niż centralne ogrzewanie czy choćby kominek, jednak ma to swoja cene. Ich eksploatacja może być - i zazwyczaj jest - bardziej kosztowna w dłuższej perspektywie czasu. Z tego powodu zalecamy je jako dobre, ale tylko półtrwałe lub tymczasowe rozwiązanie, aby trzymać zimę na dystans w jednym z pomieszczeń w naszym domu. No dobrze, ale który typ grzejnika jest dla Ciebie najlepszy? Zanim rozważymy różne typy dostępnych przenośnych grzejników, odpowiedz sobie na być może najważniejsze pytanie - co chcesz ogrzewać? Skala Twojej przestrzeni pomoże Ci zdecydować, ile mocy będziesz potrzebować do ogrzania go. Jeśli ogrzewasz pomieszczenie, będziesz potrzebować więcej energii niż wtedy, gdy ogrzewasz tylko własną przestrzeń osobistą. Grzejniki przenośne mają moc od 500 watów (W) lub 0,5 kilowatów (kW) do 3 kW lub 3000 W, a do ogrzania jednego pomieszczenia zalecamy grzejnik od 2 do 3 kW. Jeśli chcesz tylko ogrzać przysłowiowe palce u nóg, potrzebujesz czegoś z mocą 2 kW lub mniej.

Zwróćmy uwagę także na termowentylatory. Nagrzewnice dmuchają powietrze przez ogrzewany element, a następnie rozpraszają to ogrzane powietrze do pomieszczenia. Dostępne są dwa typy. Do generowania ciepła wykorzystuje się element metalowy - to standardowy, najpowszechniejszy typ termowentylatora. Drugi jest znany jako grzejnik ceramiczny, ponieważ wykorzystuje element ceramiczny (znany również jako ceramika PTC), który przekształca energię w ciepło szybciej i wydajniej niż wersja metalowa. Ponadto może osiągnąć ten sam poziom ciepła przy niższej mocy znamionowej, dzięki czemu jest bardziej opłacalny. Termowentylatory oferują najszybszy sposób na ogrzanie małej przestrzeni. Oprócz energooszczędności oferują również imponujące funkcje, takie jak timery, wyświetlacz temperatury LED i panele sterowania dotykowego, które zapewniają szybką i łatwą obsługę.

Grzejniki konwektorowe, jak sama nazwa wskazuje działają na zasadzie konwekcji. Ciepło jest wytwarzane za pomocą elementu elektrycznego, przy czym ogrzane powietrze unosi się z grzejnika, a następnie przemieszcza się na zewnątrz do pomieszczenia. Im mocniejszy grzejnik, tym szersza cyrkulacja ogrzanego powietrza. Grzejniki konwektorowe szybko się nagrzewają i działają prawie bezgłośnie. Większość z nich jest wolnostojąca, a niektóre większe modele można łatwo zamontować na ścianie, aby uzyskać bardziej długoterminowe i być może lepsze rozwiązanie. Są lekkie, bardzo łatwe w przenoszeniu i manewrowaniu, jednak trzeba uważać, ponieważ mają szereg ograniczonych funkcji. Dostępne są modele z regulacją termostatyczną do wyboru preferowanego ustawienia grzania, a niektóre z programatorami czasowymi do ustawienia na określone pory dnia. Zwróć uwagę na funkcję turbo zintegrowany wentylator, który pomaga szybciej rozpraszać ciepło po pomieszczeniu.