Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Miksery

Znaleziono 0 towarów.

Lista 1-100 z 0 towarów
Aktywne filtry

Miksery

Miksery spożywcze mogą pomóc w wielu pracach kuchennych, które wymagałyby od nas więcej wysiłku, gdyby były wykonywane ręcznie. Poza tym, miksery są w stanie poradzić sobie z pracochłonnymi zadaniami kuchennymi, takich jak ugniatanie, ubijanie i rzecz jasna miksowanie składników. Poradnik pomoże każdemu z Was ocenić, które z urządzeń będzie najlepiej odpowiadać waszym wymaganiom i potrzebom domowym.Decyzja o zakupie miksera będzie zależeć od tego, jak często zamierzasz go używać  i do czego chcesz go używać.

Mikser stojący to urządzenie nablatowe, które jest standardowo wyposażone w hak do ciasta, podwójne bijaki, czy trzepaczkę. Dzięki przymocowanej dużej misce może poradzić sobie z zadaniami wymagającymi dużej mocy, ale też wymagającymi dużej objętości podczas mieszania ciast lub ciasta.Mikser ręczny te ręczne narzędzie, które jest zwykle wyposażone w podwójne bijaki, które podczas mieszania np. ciasta, tworzą masę z dużą ilością powietrza, dzięki czemu idealnie nadaje się do przygotowywania ciast oraz różnego rodzaju musów. Miksery ręczne - nazywane też po prostu mikserami - to najmniejsze urządzenie w zestawie. Urządzenie to można umieścić np. w misce zupy, aby szybko i łatwo zmiksować wszystkie składniki. Wiele mikserów ręcznych jest wyposażonych w trzepaczkę balonową - idealną do miksowania lekkich farszów i ubijania białek jaj.


Miksery - prędkość, waga, rozmiar, funkcje i dodatkowe ustawienia

Przyjrzyj się zmianom prędkości oraz ustawieniom, jakie oferuje dany model miksera. Miksery są zwykle preferowane przez zapalonych piekarzy, więc znalezienie urządzenia, które pozwala ustawić stopień prędkości jest dość ważne. Przykładowo proces ubijania musi odbywać się z dużą prędkością, podczas gdy przygotowanie ciasta jest znacznie wolniejsze. Niektóre modele mają nawet funkcję powolnego startu, która zaczyna od wolniejszych obrotów, ale z czasem rozwija coraz wyższą prędkość. Dobrze, gdyby szukany przez nas mikser miałby choć sześć trybów prędkości, co czyniłoby to urządzenie jednym z najbardziej uniwersalnych do mieszania wielu rzeczy, które wymagają różnych i odpowiednich dla siebie szybkości mieszania produktów - dzięki temu można uzyskać dobrą, wręcz konsystencję dla ciasta lub innych mieszanin. 

Ważnym aspektem jest także moc silnika. Moc będzie ważnym czynnikiem przy zakupie miksera, szczególnie w przypadku mikserów stojących, ponieważ te miksery są dużo większe, przeznaczone do przygotowywania dużo większy porcji jedzenia, a więc mieszanin, ciast itd. Słabsze silniki mogą być podatne przede wszystkim na przegrzanie. Wybór urządzenia o wyższej mocy może być dobrym pomysłem, jeśli będziesz go często używać. Większość mikserów ma moc od 300 W do 1500 W. Ciekawostką są jednak miksery KitchenAid, które choć teoretycznie i na papierze mają mniejszą moc, to ich silnik jest w stanie efektywniej wykorzystać całą wyprodukowaną moc. Warto również sprawdzić, na ile miesięcy producent udziela gwarancji na swój produkt. Im jest ona dłuższa, tym częściej świadczy to o jakości, zastosowaniu lepszych elementów i podzespołów, których marka jest pewna. Udzielając dłuższej gwarancji producent niejako chce powiedzieć, że jest pewny swojego urządzenia i że z całą pewnością zapewni bezawaryjną pracę przynajmniej przez deklarowaną długość gwarancji.

Przed zakupem miksera warto również zwrócić uwagę na to jakie dodatkowe akcesoria są dodane do zestawu, a także jakie przydatne, a często również i dodatkowe funkcje posiada dany model miksera. Bo chociaż miksery stojące są używane głównie do pieczenia, są również często wyposażone w szereg opcjonalnych przystawek i funkcji, które pozwalają sprostać innym i różnorodnym zadaniom kuchennym. Producent może więc dodać do zestawu (opcjonalnie ) takie rzeczy jak - spiralizer, wałki do makaronu, młynek / maszynka do mielenia żywności, mikser, miska do lodów, robot kuchenny. A w jakie funkcje powinien być wyposażony mikser? Przede wszystkim, elektroniczny czujnik prędkości dla różnych warunków obciążenia, dodatkowe ustawienia mocy, zamki bezpieczeństwa, konstrukcja z odchylaną głowicą, planetarne możliwości mieszania (aby zapewnić pełne wymieszanie wszystkich składników), opcje łagodnego rozruchu w celu zmniejszenia rozlania /  zachlapania składników oraz timery, które są przydatne na przykład dla przepisów określających czas mieszania.

Nie bez znaczenia jest również rozmiar i waga urządzenia. Przed zakupem miksera zastanów się nad jego wagą i rozmiarem - np. chcąc kupić mikser stojący. W przypadku miksera stojącego dobrze jest, by jego waga była dość duża (urządzenie powinno być więc ciężkie). Dlaczego? Duży ciężar jest niezbędny do utrzymania stabilnego miksera podczas mieszania ciężkich ciast lub farszów. Gdyby mikser był zbyt lekki, a ciasto do wyrobienia duże, ciężkie i wymagające dużych obrotów czy mocy, to mógłbyś być pewny, że urządzenia zaczęłoby “grzechotać”. Niestabilna praca urządzenia dała by nie tylko większy hałas, ale przyczyniłaby się również do jego wcześniejszej awarii. Większość mikserów stojących jest również dość duża, więc musisz przemyśleć to, czy będziesz miał wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie go na blacie kuchennym lub w szafkach kuchennych. Pamiętaj również, że skoro urządzenie jest ciężkie i duże, to nie będzie łatwe w przenoszeniu. Ich ciężar i rozmiar będzie sprawiać trudność w przenoszeniu zwłaszcza kobietom. 

Niemniej ważna jest pojemność miski oraz jakość użytych materiałów. Większość mikserów stojących jest wyposażona w miskę ze stali nierdzewnej lub szklanej. Obie z pewnością mają swoje zalety, jak również i wady. Miski ze stali nierdzewnej doskonale nadają się do ubijania białek jaj, a miseczki szklane ułatwiają sprawdzenie, czy składniki są całkowicie wymieszane. Warto również wziąć pod uwagę rozmiar miski. 4-litrowe miski nadają się do większości domowych wypieków, ale 5-litrowe miski mogą być używane do większych zadań pieczenia, w tym do pieczenia wsadowego.


Miksery - dlaczego warto kupić mikser stojący / ręczny?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być wręcz bajecznie prosta. Każdy powinien posiadać swój egzemplarz w domu, ponieważ jest to jedno z najczęściej używanych urządzeń kuchennych - wiedzą to zwłaszcza panie. Mikser pozwala nie tylko przygotować masę na ciasto, ale także na pyszne naleśniki, kogel-mogel i wiele wiele innych. Pomaga zwłaszcza przy długim mieszaniu i ubijaniu składników, gdzie ręcznie albo nie byłoby to wykonalne, albo trwałoby to wieki. No dobrze, ale przyjrzyjmy się zaletom posiadania miksera. Na pierwszy ogień niech pójdzie mikser stojący. Tego rodzaju mikser posiada znacznie więcej mocy niż jakikolwiek mikser ręczny. Dodatkowo, zapewnia wygodne mieszanie wszelkich składników, mas, ciast i to bez konieczności używania rąk. W przeciwieństwie do miksera ręcznego, modelu stojącego nie trzeba trzymać, co przy długim mieszaniu składników do ciasta czy ubijania białek jest bardzo, ale to bardzo przydatne, a wręcz kojące dla naszych męczących się szybko rąk - kto mieszał mikserem ręcznym, ten wie o co chodzi. 

Mikser stojący zapewnia także większą objętość mieszanych rzeczy. Posiada duże miski (ze stali nierdzewnej lub szkła), które przy większej mocy urządzenia są wręcz maksymalnie wykorzystywane - pisząc krótko, może obsługiwać większe objętości mieszania ciast i innych składników. Poza tym, miksery stojące są zwykle droższe od swoich ręcznych odpowiedników (mikser ręczny można już kupić za 40 złotych), dlatego też producenci często decydują się na dodanie do zestawu dodatkowych akcesoriów, które usprawniają pracę urządzenia oraz dają więcej możliwości. No i nie ulega wątpliwości, że są to urządzenia przeznaczone dla domowych piekarzy, jak i również dla zapalonych kucharzy. Jest to zdecydowanie lepszy wybór jeżeli chodzi i wyrób ciast oraz cięższych farszów. 

A co daje nam mikser ręczny? Cóż, to najtańszy z możliwych modeli, a więc atrakcyjniejszą cenę.  Ze względu na to, że jest mniejszy, zapewnia dużą oszczędność miejsca, dzięki czemu łatwiej jest go przechowywać w szafce - w sensie znaleźć na niego miejsce. Jest bardziej opłacalny niż mikser stojący. Dzięki temu, że jest mniejszy i waży mniej (a więc jest i lżejszy), to i łatwiej jest się nim posługiwać / manewrować nim. Dodatkowo za kolejny plus należy zaliczyć czyszczenie, które w tym przypadku jest zdecydowanie łatwiejsze, ponieważ większość części można myć w zmywarce. Podsumowując, jest to idealny mikser, jeśli pieczesz raz na jakiś czas.


Miksery - na co zwrócić uwagę przed zakupem miksera ręcznego?

Wszystkie miksery ręczne są kompaktowe (o to właśnie chodzi, prawda?), ale niektóre są lżejsze niż inne. Używanie lżejszego miksera pomoże zapobiec zmęczeniu ramion podczas długiego mieszania ciasta. Z kolei, gdy mikser jest zbyt lekki, trudniej jest go kontrolować. Miksery ręczne są dostępne z 3, 5, a nawet 10 prędkościami do wyboru, w zależności od tego, jakiej prędkości potrzebujesz. Do mieszania suchych składników mikser z funkcją powolnego startu zapobiega rozpryskom i powstałego w ten sposób bałaganu. I chociaż większość mikserów ma moc około 150 watów, lepiej jest kupić taki z dodatkową mocą (do 220 watów), ponieważ dużo lepiej poradzi sobie podczas blendowania grubszego ciasta.

Planujesz używać miksera ręcznego do czegoś więcej niż tylko mieszania składników do pieczenia? Kup taki, który jest wyposażony w różne przystawki, takie jak hak do ciasta, trzepaczka lub łopatka. Solidne ubijaki ze stali nierdzewnej wytrzymają dłużej niż jakiej plastikowe odpowiedniki, ale jeśli martwisz się o zarysowanie zestawu ładnych misek do miksowania, wybierz nasadki z ochronną powłoką silikonową. Przykładowo wypróbuj 6-biegowy mikser firmy  Hamilton z miękkimi, pokrytymi silikonem końcówkami.

Inne specjalne funkcje do rozważenia? Dźwięk! Miksery nie należą do cichych urządzeń i nawet takie, które są dodatkowo wyciszone, muszą siłą rzeczy być głośne - ze względu na użyty silnik, zwłaszcza w tych tanich modelach. Mówiąc wprost to jedne z najgłośniejszych urządzeń z jakimi będziecie mieli do czynienia w kuchni. Pamiętaj jeszcze o uchwycie. Chociaż istnieje wiele typów i rozmiarów uchwytów, ważne jest, aby wybrać taki, który jest zarówno ergonomiczny, jak i łatwy do trzymania (pomyśl o gumowym lub silikonowym uchwycie). Chyba nie chcesz, żeby mikser wymknął ci się z rąk podczas miksowania, prawda? A konstrukcja oszczędzająca miejsce, będzie przydatna dla każdego kucharza, który ma mało miejsca w kuchni. 

Poszukaj miksera z wysuwanym przewodem lub mniejszym korpusem, który pomoże ci wcisnąć go nawet do najbardziej zapakowanej szafki. Ponieważ miksery ręczne mają niewygodny kształt, niektóre są również wyposażone w etui do przechowywania, dzięki czemu można je ustawić w szafie lub starannie ułożyć w szufladzie. Koszt miksera ręcznego? Najtańszy model można już kupić nawet za 30-40 złotych. Te droższe kosztują nawet do 200-300 złotych w zależności od jakości i liczby specjalnych funkcji, które ma. Jeśli często używasz miksera, rozważ zakup droższego, tego o wyższej jakości, który wytrzyma i posłuży Ci znacznie dłużej niż tańszy odpowiednik.