Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Alarmy

Znaleziono 28 towarów.

Lista 1-100 z 28 towarów
Aktywne filtry

Czujnik dymu 3m NBES0307

Review
1120.93 zł
za 1 szt

Kategoria: Dom i ogród > Alarmy > Sygnalizatory czadu,gazu,dymu
Producent: APC
Model: NBES0307
EAN: 731304262824, 0731304262824

AP9335TH Czujnik temperatury i wilgotnosci

Review
762.27 zł
za 1 szt

Kategoria: Dom i ogród > Alarmy > Sygnalizatory czadu,gazu,dymu
Producent: APC
Model: AP9335TH
EAN: 731304234050, 731304234005, 0731304234005, 0731304234050

SATEL VERSA 5

Review
373.14 zł
za 1 szt

Kategoria: Dom i ogród > Alarmy > Moduły
Producent: SATEL
Model: VERSA 5
EAN: 5905033330139

SATEL VERSA 10 Centrala Alarmowa

Review
344.19 zł
za 1 szt

Kategoria: Dom i ogród > Alarmy > Alarmy
Producent: SATEL
Model: VERSA 10
EAN: 5905033330146

SATEL VERSA 15 Centrala Alarmowa

Review
446.57 zł
za 1 szt

Kategoria: Dom i ogród > Alarmy > Alarmy
Producent: SATEL
Model: VERSA 15
EAN: 5905033330153

SATEL INT-KLCDL-GR Manipulator

Review
486.17 zł
za 1 szt

Kategoria: Dom i ogród > Alarmy > Manipulatory
Producent: SATEL
Model: INT-KLCDL-GR
EAN: 5905033330801

Komplet uchwytów Satel BRACKET C

Review
96.07 zł
za 1 szt

Kategoria: Dom i ogród > Alarmy > Akcesoria
Producent: Hikvision
Model: BRACKET C
EAN: 5905033336490


Alarmy

Alarmy antywłamaniowe stały się standardowym wyposażeniem dla sklepów oraz firm, które mają za zadanie ochraniać dany obiekt lub swoje / czyjeś mienie. Wyniki sprzedaży systemów alarmowych wskazują jednak, że coraz częściej pojawiają się również w prywatnych domach - zwłaszcza dużych jednorodzinnych. Jeśli kiedykolwiek interesowałeś się zakupem systemu alarmowego by zapewnić bezpieczeństwo dla swojego domu, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że na rynku dostępnych jest wiele różnych producentów, marek, modeli, rodzajów i typów tych systemów, przez co wybór konkretnego alarmu nie jest wcale taki prosty. Systemy te obejmują zarówno zestawy do samodzielnego montażu, które można kupić już za 50 złotych, jak i zaawansowane sieci bezpieczeństwa w całym domu, które powinny być instalowane przez profesjonalistów. Jak się okazuje, większość systemów alarmowych jest faktycznie zbudowanych w oparciu o te same podstawowe koncepcje projektowe. 

W tym tekście przyjrzymy się tym koncepcjom i przeanalizujemy kilka konkretnych projektów systemów alarmowych. Jak zobaczysz, niektóre z najskuteczniejszych systemów alarmowych są również najprostsze. Poza posiadaniem psa, czyli najbardziej podstawowego alarmu antywłamaniowego, możesz zdobyć się na wysiłek by zainstalować prosty lub zaawansowany system alarmowy w domu, mieszkaniu lub na całej posesji. Należy jednak pamiętać o obwodzie. W każdym obwodzie, bez względu na to, czy zasila latarkę, czy komputer, energia elektryczna przepływa tylko wtedy, gdy zapewniasz mu ścieżkę między dwoma punktami o przeciwnym ładunku. Aby włączyć lub wyłączyć prąd, otwierasz lub zamykasz część obwodu. Aby otworzyć lub zamknąć obwód latarki, wystarczy wcisnąć przełącznik . W przypadku alarmu antywłamaniowego wyłącznik wykrywa włamanie - np. otwarcie drzwi lub okna.


Alarmy - system antywłamaniowy

Tego rodzaju alarmy dzielimy na dwie kategorie. W układzie zamkniętym obwód elektryczny jest zamknięty, gdy drzwi są zamknięte. Oznacza to, że dopóki drzwi są zamknięte, energia elektryczna może przepływać z jednego końca obwodu na drugi. Ale jeśli ktoś otworzy drzwi, obwód jest otwarty i prąd nie może przepływać. I właśnie to wyzwala alarm. W systemie z obwodem otwartym otwarcie drzwi zamyka obwód, więc energia elektryczna zaczyna przepływać. W tym systemie alarm jest wyzwalany po zamknięciu obwodu. Istnieje wiele sposobów na zbudowanie tego rodzaju obwodu jako wejścia. Obwody zamknięte są zwykle lepszym wyborem niż obwody otwarte, ponieważ intruz może wyłączyć otwarty obwód, po prostu przecinając podłączone przewody. Czujnik magnetyczny w obwodzie zamkniętym składa się z kilku prostych elementów. Do stworzenia najbardziej podstawowego projektu systemu alarmowego potrzebujesz:

- Baterii zasilającej obwód.
- Metalowego wyłącznika sprężynowego wbudowanego w ościeżnicę.
- Magnesu osadzonego w drzwiach, ustawionego w jednej linii z przełącznikiem.
- Osobno zasilany brzęczyk z przełącznikiem sterowanym przekaźnikiem.

Kiedy drzwi są zamknięte, magnes zamyka metalowy przełącznik, aby obwód był kompletny. Prąd zasila elektromagnes przekaźnika, więc obwód brzęczyka pozostaje otwarty. Kiedy przesuwasz magnes, otwierając drzwi, sprężyna zatrzaskuje przełącznik z powrotem w pozycji otwartej. To odcina prąd i zamyka przekaźnik, uruchamiając alarm. Taki sam rodzaj systemu alarmowego możesz również zbudować przy oknie. Jeśli intruz otworzy okno, magnes wysunie się z linii z przełącznikiem i włączy się brzęczyk. Prosty alarm antywłamaniowy wykorzystuje mały przycisk jako przełącznik. Przycisk jest osadzony w futrynie, więc zamknięcie drzwi powoduje jego wciśnięcie. Gdy ktoś otwiera drzwi, przycisk jest zwolniony, zmieniając obwód i uruchamiając alarm. Tylko bateria i brzęczyk (wyjący alarm) sprawiają, że te projekty tworzą dość wadliwe systemy bezpieczeństwa. W końcu włamywacz musi tylko ponownie zamknąć drzwi, aby wyłączyć wyjący alarm (brzęczyk).


Alarmy - skrzynka kontrolna

Dlatego większość nowoczesnych alarmów antywłamaniowych zawiera w obwodzie kolejny element - skrzynkę kontrolną . Skrzynka kontrolna (sterownicza) jest podłączona do jednego lub więcej obwodów alarmowych, ale ma również własne zasilanie. Monitoruje obwody i wydaje alarm dźwiękowy, gdy są zamknięte lub otwarte (w zależności od modelu, typu lub całego projektu). Ale po uruchomieniu alarmu skrzynka kontrolna nie wyłączy go, dopóki ktoś nie wprowadzi kodu bezpieczeństwa do podłączonej do niej klawiaturze. W celu zwiększenia bezpieczeństwa skrzynka kontrolna jest zwykle umieszczona na uboczu, więc nie łatwo jest ją znaleźć, szczególnie intruzowi, który przecież mógłby próbować ją zniszczyć. Korzystając z tej podstawowej koncepcji, można tworzyć wszelkiego rodzaju systemy alarmowe. Wyobraź sobie, co mógłby zrobić złodziej/intruz, aby włamać się do domu. 

Na przykład intruz może przedostać się do domu przez okno, więc możesz zrobić obwód alarmowy wokół szyby. Najłatwiej zrobisz to, przepuszczając prąd przez cienką linkę z drutu foliowego przymocowaną do powierzchni szkła. Jeśli włamywacz zbije szybę, obwód zostaje przerwany i uruchomi się alarm.Maty podłogowe to kolejna opcja / możliwość. Podstawowa mata podłogowa ma otwarty obwód z dwoma metalowymi paskami rozmieszczonymi w odstępach. Kiedy ktoś nadepnie na matę, ciśnienie spycha razem dwa metalowe paski, zamykając obwód. Wszystkie te systemy obwodów najlepiej nadają się do ochrony domu lub firmy - punktów, w których intruz miałby wejść do budynku. Przyjrzyjmy się teraz systemom alarmowym, które wykrywają intruza, gdy ten już dostał się do środka domu, sklepu lub jakiegoś obiektu.


Alarmy - wykrywacze ruchu

Czujnik ruchu emituje energię radiową do pomieszczenia i monitoruje wzorzec odbicia. Alarmy obwodowe są bardzo skuteczne w ochronie obwodu domu, ale nie działają już tak dobrze wewnątrz budynku. Dzieje się tak, ponieważ działania intruza są wysoce nieprzewidywalne - nie wiesz, dokąd pójdzie ani czego dotknie. Określony „wyzwalacz” nie jest zbyt skuteczny. Aby wykryć intruza, który jest już w domu, potrzebujesz czujnika ruchu. Podstawowe czujniki ruchu są obecnie dość powszechne. Można je zauważyć w większości modeli drzwi automatycznych. Warto mieć jednak na uwadze, że istnieje kilka różnych rodzajów czujek. 

Przykładem radarowego czujnika ruchu jest automatyczny zamek od drzwi. “Pudełko” nad drzwiami wysyła impulsy mikrofalowej energii radiowej (lub ultradźwiękowych fal dźwiękowych), a następnie czeka, aż odbita energia odbije się z powrotem. Jeśli nikogo nie ma przed drzwiami, energia radiowa odbije się w ten sam sposób. Ale jeśli ktoś wejdzie na ten obszar, wzorzec odbicia zostaje zakłócony. W takim przypadku czujnik wysyła sygnał i drzwi się otwierają. W systemie bezpieczeństwa czujnik wysyła sygnał alarmowy, gdy wzorzec odbicia w pomieszczeniu zostanie zakłócony. Jeśli ktoś zakłóci wzorzec odbicia, czujnik ruchu wysyła sygnał alarmowy do skrzynki sterowniczej. Inną prostą konstrukcją jest fotoczujnikowy czujnik ruchu. Tego rodzaju czujki możesz zobaczyć w sklepach w centrach handlowych. Kiedy ktoś wchodzi do sklepu, czujnik ruchu wydaje dźwięk dzwonka, melodię lub syrenkę. Fotoczujniki składają się z dwóch elementów - źródła skupionego światła (często jest to wiązka laserowa) i czujnika światła.

W domowym systemie bezpieczeństwa kierujesz wiązkę światła na czujnik światła w poprzek przejścia w domu. Kiedy ktoś przechodzi między źródłem światła a czujnikiem, droga wiązki jest na krótko blokowana. Czujnik rejestruje spadek poziomu światła i wysyła sygnał do skrzynki sterowniczej. Bardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa obejmują pasywne czujniki ruchu na podczerwień (PIR). Czujniki te „widzą” energię podczerwoną emitowaną przez ciepło ciała intruza. Kiedy intruz wchodzi w pole widzenia detektora, czujnik wykrywa gwałtowny wzrost energii podczerwieni. Oczywiście zawsze będą występowały stopniowe wahania energii cieplnej na danym obszarze, dlatego czujki PIR są zaprojektowane tak, aby wyzwalać alarm tylko wtedy, gdy poziom energii podczerwieni zmienia się bardzo szybko. 

Warto zauważyć, że wszystkie te rodzaje i typy konstrukcji czujników można łączyć ze sobą w jeden wspólny system antywłamaniowy. W typowym systemie bezpieczeństwa skrzynka sterownicza nie uruchomi alarmu natychmiast po zadziałaniu czujników ruchu. Istnieje krótkie opóźnienie, aby właściciel domu mógł wprowadzić kod bezpieczeństwa, który wyłącza system. Jeśli jednak kod bezpieczeństwa nie zostanie wprowadzony, skrzynka sterownicza uruchomi alarm. Przyjrzyjmy się niektórym typom alarmów, które można znaleźć w typowym systemie bezpieczeństwa.Jest kilka rzeczy, które system bezpieczeństwa może zrobić, gdy wykryje intruza. W zaawansowanym systemie skrzynka sterownicza będzie połączona z kilkoma różnymi elementami. Zazwyczaj aktywuje się syrena lub inny głośny dźwięk alarmu, migające światła zewnętrzne, automatyczne wybieranie numeru telefonu. Syrena i światła pełnią trzy funkcje:

- Ostrzegają mieszkańców i sąsiadów, że ktoś włamał się do domu.
- Odpędzają/odstraszają intruza.
- Sygnalizują policji lub grupie ochroniarskiej, że ktoś włamał się do domu.

Urządzenia służące do zapewnienia bezpieczeństwa domu stały się szybko rozwijająca się dziedziną, przez co cały czas pojawiają się nowe i ulepszone alarmy antywłamaniowe. W większości te systemy są zbudowane wokół tej samej podstawowej struktury. Centralna skrzynka kontrolna monitoruje kilka czujek ruchu i alarmów obwodowych - gdy którykolwiek z nich zostanie wyzwolony, uruchamia się główny alarm.