Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Podkategorie:

Czujniki DAHUA

Znaleziono 1 towarów.

Lista 1-100 z 1 towarów
Aktywne filtry

Czujniki

Technologia rozwija się w niesamowitym tempie i nie zwalnia. Rzeczy, które kiedyś widzieliśmy tylko w science fiction, teraz są rzeczywistością. Możesz dzwonić do ludzi z zegarka, tak jak kiedyś agent 007 z popularnej serii filmów z James Bondem, rozmawiać jak w Odysei Kosmicznej z komputerem pokładowego statku kosmicznego Hal 9000 (choć miejmy nadzieję, że nie zdarzy się sytuacja jak z filmie), a teraz możesz mieć swój własny inteligentny dom - trochę jak w filmie z Iron Manem. Jednak żeby to wszystko działało potrzebne są różnego rodzaju czujniki, dzięki którym wszystko to działa i podlega naszej kontroli.

Technologia inteligentnego domu istnieje już od kilku lat. Bill Gates rozpoczął budowę swojego inteligentnego domu w 1988 roku zakończył w 2005 roku. Dziś nie trzeba być miliarderem, aby posiadać taki dom, a jego budowa z pewnością nie zajmie 17 lat. Niezależnie od tego, czy chcesz zarządzać swoim domem za pośrednictwem systemu centralnego, czy jesteś zadowolony z urządzeń opartych na aplikacjach, masz bardzo wiele opcji i możliwości do wyboru, a te nie dość, że już są szerokie, to wciąż się poszerzają. Zacznijmy może od podstaw każdego inteligentnego domu. Poniżej znajdują się najczęściej używane obecnie opcje inteligentnego domu na rynku. Są łatwe w użyciu, instalacji i wydają się być najtańszą technologią by po trochu budować swoje inteligentne centrum domowe. 

Na początku inteligentne głośniki. Podaje się, że około milion Polaków ma w swoim domu inteligentny głośnik. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę wszystkie możliwości, do jakich są zdolne. Inteligentne głośniki potrafią o wiele więcej niż tylko odtwarzanie muzyki, chociaż doskonale sobie z tym radzą. Po wydaniu odpowiedniej komendy te mogą przeszukać internet w poszukiwaniu odpowiedzi, powiedzieć jaka będzie dziś lub jutro pogoda, działają jako osobisty asystent, a także mogą pełnić rolę centralnego ośrodka sterowania dla całego inteligentnego systemu w domu. Dzięki nim możesz sterować prawie każdym aspektem swojego domu za pomocą wydawania komend - i tu najlepiej nauczyć się angielskiego, ponieważ asystenci działają w języku angielskim. Możesz spytać Alexę (od Amazona), kto jest przy drzwiach wejściowych, użyć Siri, aby wyłączyć światło, które zostawiłeś na piętrze, i zmniejsz ogrzewanie za pomocą komendy dla asystenta Google. Jeśli chcesz używać swojego inteligentnego głośnika jako centrum automatyki domowej, musisz dokładnie sprawdzić, czy kupowane urządzenia są kompatybilne z głośnikiem, ponieważ nie wszystkie są.

Telewizory Smart TV są świetne, ponieważ możesz oglądać w zasadzie wszystko, co chcesz i kiedy chcesz, niezależnie od tego, czy masz telewizję kablową, czy nie. Smart TV zwykle odnosi się do samego telewizora, ale w tym przypadku jest to zestawienie dla wszystkich urządzeń do strumieniowego przesyłania wideo IoT. W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo opcji, jeśli chodzi o przesyłanie strumieniowe telewizji. Możesz uzyskać dosłownie inteligentny telewizor, który przesyła strumieniowo Netflix, HBO GO, Amazon, czy popularne w Polsce miejsce z darmowymi filmami CDA - a także wiele, wiele innych. Wiele modeli telewizorów Smart TV można sparować z inteligentnymi głośnikami i koncentratorem “Central-Control”, dzięki czemu Twój dom będzie jeszcze inteligentniejszy.


Czujniki - pozwolą Ci zachować optymalną temperaturę w domu

Dzięki inteligentnemu termostatem możesz monitorować temperaturę zarówno w całym domu/mieszkaniu, jak i poszczególnym pomieszczeniu i to z dowolnego miejsca na świecie. A dzięki czujnikom wiesz jaka temperatura panuje w domu, mieszkaniu lub pomieszczeniu. Do jakiej ma być zwiększona lub zmniejszona. Możesz również ustawić je zgodnie z harmonogramem, aby nie marnować energii (wpływa to na oszczędności domowe), gdy nikogo nie ma w domu. Niektóre inteligentne termostaty mają opcję czujnika, który automatycznie zmienia temperaturę, gdy wykryje, że zaistniała ku temu potrzebna.

Inteligentne wtyczki mogą przekształcić obiekt w inteligentniejszą wersję samego siebie. Po prostu podłącz je do normalnych gniazdek, a wszystko, co jest przez nie zasilane, można łatwo włączać i wyłączać za pomocą urządzenia lub aplikacji na komputerze, laptopie, tablecie lub smartfonie. Jeśli chodzi o automatyzację oświetlenia, są dwie opcje. Pierwsza to zainstalowanie inteligentnych włączników światła. Inteligentnymi przełącznikami światła można sterować nie tylko za pomocą aplikacji. Poza tym, wiele z nich oferuje różnorodne opcje oświetlenia, takie jak ściemnianie - można zrobić naprawdę przytulną lub romantyczną wręcz atmosferę w domu. 

Drugą opcją inteligentnego oświetlenia są inteligentne żarówki. Podobnie jak inteligentne wtyczki, inteligentne żarówki przemieniają (to dobre określenie?) zwykłe oświetlenie w inteligentne. Wymień stare żarówki na inteligentne, a będziesz mógł zautomatyzować oświetlenie. A co jest lepszym wyborem - zapytacie. Inteligentne przełączniki są tańszą opcją, ale często wymagają skomplikowanej instalacji. Inteligentne żarówki oferują więcej opcji oświetlenia, takich jak ściemnianie lub miękkie światło, ale są droższe, ponieważ wymagają zakupu koncentratora, aby współpracowały z urządzeniami inteligentnymi. Można też wybrać najtańszą opcję i kupić z pozoru zwykłą żarówkę LED (zapewne na gwint E27) z funkcja WiFi i sterować zarówno nią, jak i jej kolorem za pomocą aplikacji w smartfonie - koszt takiej żarówki to około 30 złotych. 

Dobrze jest mieć i inteligentna czujkę przy drzwiach, zwłaszcza gdy ktoś obcy stoi przed domem, pukając lub dzwoniąc do naszych drzwi. Fajnym rozwiązaniem - oczywiście z odpowiednimi czujnikami ruchu itd. - są dzwonki do drzwi wideo. Urządzenia te mają specjalne czujniki, tudzież sensory, które nie tylko wyczuwają i ostrzegają, gdy ktoś jest przy drzwiach wejściowych, ale mogą również pokazywać nagrania wideo z tego, kto tam jest. Co więcej, można skorzystać z technologii interkomu, aby porozmawiać z gościem, kurierem lub aby odstraszyć typka, który kręci się wokół naszej posesji. Nie musisz już krzyczeć „kto tam jest?” lub „wejdź” z drugiego końca domu. Możesz mieć podgląd na to, kto jest przed drzwiami, co się przed nimi dzieje, dzięki aplikacji na jedno ze swoich urządzeń - komputerze, tablecie, czy smartfonie.

Ciekawą opcją są również roboty sprzątające. Czy wiecie ile taki robot ma w sobie zainstalowanych czujników? Recenzenci donoszą, a właściwie osoby, które rozbierają i naprawiają tego rodzaju urządzenia, że typowa Roomba posiada prawie aż 100 różnych czujników. Wszystko po to, by wiedzieć, gdzie się znajduje, kalibrować się, dostosować do sytuacji, stworzyć plan sprzątania, czujniki ruchu, detekcja przedmiotów, mapowanie pomieszczeń - tego jest mnóstwo. Można nimi sterować za pomocą innych inteligentnych urządzeń, w tym inteligentnych głośników, ale także za pomocą aplikacji w smartfonie lub tablecie lub za pomocą dołączonego (o dziwo dość często) do zestawu pilota do sterowania. Jakby sam robot odkurzający nie wystarczył, niektóre z tych odkurzaczy są wyposażone w własną sztuczną inteligencję (AI), tak jak inteligentne głośniki, a niektóre mogą nawet przesyłać strumieniowo zdjęcia i wideo bezpośrednio do innego urządzenia inteligentnego - tworzy się w ten sposób sieć czujników i inteligentnych maszyn, które z nich korzystają.


Czujniki - sprawdzą, czy przypadkiem nie brakuje Ci jedzenia w lodówce

Kobieta, która kontroluje swoją kuchnię za pomocą tabletu. Czy to dość odległa wizja? Skądże znowu. Spora część klientów decydując się obecnie na jakiś sprzęt często dostaje w pakiecie opcje z internetem. Czemu dostaje w pakiecie? Cóż, poniewaz coraz rzadziej można spotkać np. lodówkę, która nie posiada modułu WiFi i tym samym nie jest inteligentna. Aby urządzenie mogło być - choćby w przyszłości - inteligentne musi posiadać dostęp do internetu, ponieważ obecnie nieaktywne czujniki i funkcje np. lodówki mogą się zmienić, mogą zacząć działać wraz z następną aktualizacją oprogramowania, które znajduje się w coraz większej liczbie urządzeń AGD/RTV na rynku. Ale już dziś, dzięki niektórym producentom możesz wchodzić w interakcje ze swoją kuchnią za pomocą inteligentnych urządzeń.

Chociaż technologia nie zapewniła nam jeszcze w kuchni humanoidalnego androida/robota, który przygotowywał by za nas wspaniałe potrawy, zapewniał doskonałą czystość, idealnie podawał jedzenie i sprzątał po sobie, to niewątpliwie są już urządzenia kuchenne, które są w stanie za nas gotować - jedyna czynnością jaką człowiek musi robić, to w odpowiednich momentach czasowych (o czym urządzenie poinformuje nas dźwiękiem) wrzucać dane składniki. Resztę zrobić za nas sam - pokroi, zagotuje, zmieli, zapiecze itp. Taki robot kuchenny to jednak wydatek z rzędu 5000 złotych. Oczywiście istnieją imitacje i podróby, dużo tańsze, bo i kosztujące nawet 1000 zł, ale z całą pewnością nie warte zainteresowania. Więcej będziecie mieli z ich powodu  frustracji, aniżeli pożytku. No dobra, ale my tu o robotach, a inteligentne lodówki czekają, a właściwie czujniki, które są w stanie sprawdzić czy lodówka jest pusta, uzupełnić produkty z dostosowanej do aplikacji listy. Gdy więc tylko czegoś zabraknie, czujnik sprawdza zawartość lodówki (co jakiś, określony przez nas czas), następnie kompletuje brakujące produkty, informuje nas o tym i albo możemy sami uzupełnić jej zawartość, albo podpiąć lodówkę pod jakiś sklep, z którego będzie sama zamawiać brakujące lub potrzebne produkty. To może wydawać się jak scena wyjęta z filmy SCIFI, ale taka jest już rzeczywistość. Ta technologia już istnieje, już działa i każdy może z niej skorzystać. 

Oprócz tej “killer” funkcji inteligentne lodówki dają wiele innych możliwości. Mogą ci powiedzieć, jak często ktoś do nich ma dostęp, powiadomić o pozostawieniu otwartych drzwi, a kilka z modeli posiada nawet ekrany LCD, które mogą przesyłać strumieniowo telewizję, jakiś serial, film itd. Inteligentne lodówki mogą być wyposażone w jedną z tych funkcji, ich kombinację lub wszystkie z wymienionych. Niektóre lodówki wyświetlają informują nas o swoim działaniu bezpośrednio z urządzenia, a inne wysyłają wszystkie dane do specjalnej aplikacji. Większość lodówek kompatybilnych z aplikacją będzie również przeprowadzać darmową diagnostykę, aby upewnić się, że wszystko działa sprawnie. Skoro były i nafaszerowane funkcjami i czujnikami lodówki, to może i napiszemy co nieco o nie mniej mądrych piekarnikach? Inteligentne piekarniki umożliwiają kontrolę z dowolnego miejsca. Istnieją nawet modele, którymi można sterować za pomocą asystenta głosowego - jak choćby z amazońskiej Alexy. Niektóre aplikacje umożliwiają także wyszukiwanie przepisów i ustawianie w kolejce czasu i temperatury potrzebnych do ich wykonania, ale nadal trzeba nacisnąć ręcznie fizyczny przycisk “START”. Większość inteligentnych piekarników przynajmniej pozwoli Ci kontrolować timer i przeprowadzi diagnostykę wewnętrznych elementów, ich stanu oraz zużycia, dzięki czemu nie będziesz musiał płacić serwisantowi za diagnozę usterki/awarii - o ile taka nastąpi.

Inteligentne zmywarki działają w bardzo podobnych aplikacjach, jak inteligentne piekarniki i inteligentne lodówki kompatybilne z aplikacjami. Dzieje się tak, ponieważ są one produkowane przez te same firmy (np. LG, GE, Whirlpool itp.). Dzięki tym aplikacjom możesz sprawdzić stan prania, otrzymywać powiadomienia o zakończeniu załadunku i zatrzymać / rozpocząć ładowanie. Podobnie jak w przypadku piekarnika i lodówki, większość z tych aplikacji pozwoli Ci również przeprowadzić diagnostykę w urządzeniach, jeśli zajdzie taka potrzeba. Skoro zmywanie, to i pranie musi być. Inteligentne pralki i suszarki działają jak zmywarka. Możesz uruchomić / zatrzymać / wstrzymać ładowanie, sprawdzić stan, otrzymać powiadomienie o zakończeniu ładowania i przeprowadzić diagnostykę, korzystając z wygodnego urządzenia inteligentnego.Możesz także kupić inteligentne talerze i widelce, które są wyposażone w specjalne czujniki.


Czujniki - sprawdzą co jesz i ile to ma kcal, a także zaalarmują o wybudzeniu dziecka i obniżą temperaturę w jego pokoju

Czujniki te monitorują spożycie kalorii, a w połączeniu z aplikacją, pomogą Ci śledzić, co jesz. Prawdopodobnie jednak nie powinieneś ich myć w swojej inteligentnej zmywarce. Inteligentne kuchenki pozwalają na kontrolę inteligentnych garnków z pozycji aplikacji telefonu lub tabletu. Możesz sprawdzić temperaturę, zmienić ustawienie oraz włączać i wyłączać kuchenkę - palniki, a raczej eletryczne strefy gotujące. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie czujniki, które kontrolują temperaturę w garnku. To sprawia, że ​​najłatwiejsze urządzenie do gotowania jest jeszcze wygodniejsze. Inteligentny dzbanek do kawy? W większości dzbanków do kawy można ustawić na minutnik, aby rozpocząć parzenie - kiedy chcesz. Inteligentne dzbanki można ustawić, by zaczęły proces zaparzania, ale zrobisz będą jeszcze w łóżku, z pozycji aplikacji w telefonie. A “mądre” kosze na śmieci? Proszę bardzo - dziś słowo “inteligentne” jest używane wszędzie, na każdym urządzeniu, nawet w koszu na śmieci. Większość inteligentnych pojemników na śmieci jest po prostu bezdotykowa, ale co najlepsze, jest w stanie kontrolować zapach. Kosz taki zawiera skaner kodów kreskowych. Wyrzucając jedzenie, skanujesz kod kreskowy, a kosz na śmieci dodaje go do listy zakupów na innym urządzeniu inteligentnym, tudzież w aplikacji w smartfonie. 

Znajdzie się też coś i dla świeżo upieczonych rodziców. Elegancki telefon wyczuwa na jakim etapie spania jest dziecko, możemy reagować na to puszczając mu kojący do snu dźwięk, wytworzyć lekkie światło, które uspokaja każde dziecko. Istnieje kilka urządzeń wzdłuż tej samej linii, które używają światła, koloru i dźwięku - skutecznie uspokajają dziecko do snu. Nie zapomnijmy o wielu czujnikach przeznaczonych specjalnie dla rodziców i ich dzieci. Wielu rodziców używa czujników w pokoju dziecięcym lub sypialni dla dodatkowego spokoju. Kiedy czujniki są aktywowane, wysyłają ostrzeżenia do smartfona lub innego inteligentnego urządzenia. Można je umieścić nie tylko w zewnętrznych punktach wejściowych, ale także wewnętrznych, dzięki czemu jesteś ostrzegany, gdy ktoś wchodzi lub nawet porusza się po pomieszczeniu. Czujniki klimatyczne to kolejny sprytny wybór, dzięki któremu w pokoju dziecięcym zawsze będzie panować idealna temperatura dla dziecka.