Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Laserowe mono CANON

Znaleziono 1 towarów.

Lista 1-100 z 1 towarów
Aktywne filtry

Drukarka Canon I-SENSYS LBP6030B

Review
780.52 zł
za 1 szt

Kategoria: Komputery > Peryferia > Drukarki > Laserowe mono
Producent: CANON
Model: 8468B006AA
EAN: 4960999996615


Monochromatyczne drukarki laserowe

Jeszcze nie tak dawno drukarki laserowe były dostępne tylko do użytku biznesowego. Ich wyższe prędkości i lepsza jakość druku tekstu były zarezerwowane wyłącznie dla środowiska wielkich firm korporacyjnych, a dopiero z jakimś czasem można ją było spotkać w mniejszych biurach, zapewne także i w naszej pracy. Wczesne modele drukarek laserowych, rzecz jasna monochromatycznych, były zbyt duże i ciężkie - niektóre modele mogły ważyć prawie 60 kilogramów! Dlatego też mogły być dostępne tylko w większych biurach i mam tu na myśli duże korporacje. Na szczęście to było dawno, dawno temu - brzmi jak zły koszmar. Jednak jak to z technologią bywa, wszystko się rozwija, ulega miniaturyzacji, tak iż kiedyś wielkie elementy są czasami wielkości ludzkiego paznokcia. Nie inaczej było w przypadku drukarek laserowych. Obecne na rynku monochromatyczne drukarki laserowe można nabyć już w całkiem rozsądnych cenach - około 400 złotych. Jednak w cenie drukarki dostaniemy zwykle urządzenie 3w1 - drukarkę laserową, całkiem niezły skaner oraz kserokopiarkę, a nierzadko znajdziemy też i funkcję faksowania, którą w Polsce możemy zaliczyć raczej do tych niszowych - FAX był bardziej popularny w Stanach Zjednoczonych aniżeli w Polsce, choć w ten sposób można było załatwić kilka urzędowych spraw. Poza tym, obecne monochromatyczne drukarki laserowe zajmują dużo mniej miejsca na biurku niż jeszcze kilka lat temu.

Istnieją zasadniczo dwa powody, dla których ludzie bardziej preferują drukarkę laserową od atramentowej. Po pierwsze szybkość - jeśli drukujesz około stu stron dziennie, szybko poczujesz jak to być naprawdę sfrustrowany niską prędkością drukarki atramentowej. Drugim powodem jest rzecz jasna koszt wydruku - jeśli drukujesz dużo, dużo czarnego tekstu, szybko przejrzysz na oczy patrząc ile musisz zapłacić za relatywnie tyle samo stron w przypadku drukarki atramentowej, a laserowej - koszt wydruku będzie co najmniej dwukrotnie większy, choć wszystko zależy od tego czy kupujesz oryginalny tusz/toner, czy raczej wolisz dać zarobić producentom zamienników, które prawdę mówiąc nie są takie złe (jeżeli chodzi o kolor czarny). Chociaż wkłady z tonerem zwykle kosztują więcej, mają zdolność do wydrukowania tysięcy stron liczonych (rzecz jasna) na jeden wkład, zamiast kilkuset stron na wkład atramentowy. Najtańsze drukarki laserowe można obecnie kupić już za około 300-400 złotych (mniej więcej cena taniej drukarki atramentowej sprzed kilku lat). Pzyjrzyjmy się trzem najlepiej sprzedającym się modelom monochromatycznych drukarek laserowych firm Brother, HP i Samsung. Zarówno HP Laserjet 1020, jak i Samsung ML2010 są dostępne za mniej niż 400 złotych (oczywiście najtańsze ceny drukarek znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wystarczy porównać do konkurencji by przekonać się o prawdziwości tych słów) a najlepsza cena, jaką mogliśmy znaleźć za Brother, wynosi około 450 złotych.


Monochromatyczne drukarki laserowe - Brother, Samsung i HP

Jeśli zależy Ci na szybkości wydruków, zdecydowanym zwycięzcą jest w tej chwili koreański Samsung z liczbą 20 stron A4 w porównaniu z 16 stronami na minutę od Brother - w tym przypadku HP wypadł najgorzej, prezentując wynik 14 stron na minutę. Bez względu na szybkość wydruku, wszystkie wymienione przez nas drukarki będą wygodnie leżeć na każdym biurku, zajmując niewiele więcej miejsca niż drukarki atramentowe. Poza tym, wszystkie z prezentowanych modeli są wystarczająco lekkie, aby można je było łatwo przenosić - choć najcięższym z modeli był Brother, ważąc tylko albo i aż 6,5 kilograma. Maksymalna rozdzielczość druku wahała się od 2400x600 DPI na korzyść firmy Brother przez 1200x600 DPI dla modelu Samsunga, a kończąc na 600x600 DPI drukarki firmy HP - trzeba przyznać, że różnice między wszystkimi modelami są wręcz ogromne. Jednak w przypadku rzeczywistych wydruków tekstowych na żywo, to mimo pozornie najsłabszego wyniku (tzn. rozdzielczości mierzonej w DPI) to właśnie model marki HP zapewnia najbardziej wyraźne wydruki tekstu. Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku wydruku tekstu ciężko byłoby wyłapać jakieś różnice w innych modelach. Można więc zgodnie uznać, że wszystkie tworzą strony, z których każdy byłby zadowolony. Koszty eksploatacji są jedną z najważniejszych cech, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie drukarki, a przy maszynie kosztującej tylko 200 złotych nie będziemy musieli czekać długo, zanim koszty wymiany tonera przekroczą początkowe wydatki na drukarkę. 

Zarówno drukarki Brother, jak i Samsung są dostarczane ze stojącymi wkładami, które mają mniej tonera niż wkłady zamienne, więc czas na zakup materiałów eksploatacyjnych może nadejść szybciej niż oczekuje tego konsument/użytkownik. Normalnie wymiana wkładu do Samsunga będzie wymagana po wydrukowaniu co najmniej 3000 stron, co jest dobrym wynikiem w porównaniu z 2500 stron w przypadku Brother, a już napewno z wynikiem 2000 stron jakie oferuje wkład marki HP. Jaki więc daje to koszt wydruku na kartkę w przypadku wspomnianych modeli? Koszt wydruku za stronę wyniesie w przypadku Brother 4 grosze, w przypadku Samsunga 6 groszy, a w przypadku drukarki HP to koszt aż 7 groszy - oczywiście ceny wydruku uwzględniają oryginalne tonery. Należy jednak zauważyć, że oprócz wymiany kasety z tonerem drukarka Brother wymaga również nowego zespołu bębna, przynajmniej co 12 000 wydrukowanych stron, co równałoby ją kosztem całkowicie z modelem HP - biorąc pod uwagę całkowity koszt za stronę, który po wymianie (uwzględniając jego cenę) też wyniesie 7 groszy za stronę. Tak więc najmniej popularna drukarka pod względem wielkości sprzedaży okazuje się nie tylko najszybsza, ale i najtańsza w zakupie i eksploatacji. Jeśli szukasz taniej pod względem ceny i najtańszej w eksploatacji monochromatycznej drukarki laserowej, obecnie najlepszym z dostępnych modeli to Samsung ML2010 - cieszy się dobrą opinią, ma dobre recenzje i sporo zadowolonych użytkowników. Nie będziesz nią rozczarowany.


Monochromatyczne drukarki laserowe - szybkość wydruku i tanie w eksploatacji

Drukarki laserowe to powszechnie używane drukarki. Są to urządzenia znane ze swoich szybkich możliwości drukowania. Drugą cechą wyróżniającą drukarkę laserową jest wysokiej jakości wydruk zarówno tekstu, jak  i grafiki. Działa to na zasadzie procesu druku kserograficznego. Różni się jednak od analogowych kserokopiarek, w których obraz powstaje w wyniku bezpośredniego skanowania wiązki laserowej na fotoreceptor drukarki. Korzystanie z drukarki laserowej ma wiele zalet w porównaniu z innymi dostępnymi typami drukarek. Szybkość drukarki laserowej różni się w zależności od modelu, ponieważ zależy od wielu czynników, takich jak intensywność przetwarzania danych podczas wydruku grafiki - nawet jeśli jest to obraz monochromatyczny. Najnowsze modele drukarek laserowych potrafią wydrukować ponad 200 czarnych stron w ciągu jednej minuty, czyli ponad 12 tysięcy stron w godzinę! Kolorowe drukarki laserowe są stosunkowo wolniejsze, ale nawet one mogą drukować z prędkością ponad 100 stron na minutę. Szybkie drukarki laserowe są zwykle używane do drukowania masowych przesyłek, takich jak rachunki za media, karty kredytowe itp. Najczęściej korzysta się z nich w małych i średnich biurach, a teraz nawet i w warunkach domowych. Korporacyjne drukarki są zazwyczaj dużo większe, bardziej zaawansowane, bez porównania szybsze i mniej awaryjne. Ale bądźmy szczerzy - swoje kosztują! 

Koszt poniesiony przy korzystaniu z technologii druku laserowego zależy od kilku elementów, takich jak koszt tonera, papieru, raz na jakiś czas wymiana bębna oraz wymagana zmiana innych części eksploatacyjnych drukarki, takich jak zespół transferowy i zespół utrwalacza. Drukarki laserowe z bębnami wykonanymi z miękkiego plastiku mogą na dłuższą metę być droższe niż można to sobie wyobrazić - jego wysoki koszt całkowity staje się widoczny dopiero wtedy, gdy drukarka wymaga wymiany bębna.Kolejną ciekawą cechą drukarek laserowych jest model dupleksowy. Pozwala to na drukowanie po obu stronach papieru bez konieczności jego całkowitego wyjmowania. Ta technologia może obniżyć koszt papieru bezpośrednio o połowę, a także zmniejszyć objętość napełniania. Wcześniej technologia dupleksu była dostępna tylko w wysokiej klasy drukarkach laserowych. Jednak teraz funkcja ta jest dostępna dla średnich, a nawet tanich modeli biurkowych monochromatycznych drukarek laserowych.Chociaż należy liczyć się z tym, że technologia dupleksowania może do pewnego stopnia zmniejszyć prędkość drukowania, zwłaszcza gdy długość ścieżki papieru wzrasta.

Drukarki igłowe i atramentowe pobierają dane do drukarki i drukują je bezpośrednio na papierze, co powoduje powolny proces, który może się zatrzymać, gdy tylko drukarka oczekuje na więcej danych - a transfer ich jest wolny lub z jakiś powodów nie następuje do końca (często przez awarię systemu Windows). Z drugiej strony drukarka laserowa działa w inny sposób, ponieważ jest to spowodowane dużą ilością przetwarzanych danych, wymaganych do ciągłego drukowania na drukarce. Drukarka nie może czekać na nadejście danych, a jeśli tak się stanie, na stronie mogą występować przerwy i nieprawidłowe wyrównanie. Aby rozwiązać powyższy problem, używany jest bufor drukarki. Dane są gromadzone i przechowywane w dużym buforze drukarki. Ten bank danych jest wystarczająco duży, aby uwzględnić każdą pojedynczą literę i kropkę, którą można wydrukować na stronie.

Jednak ten wymóg przechowywania punktów w pamięci przed rozpoczęciem drukowania ograniczył możliwości drukowania drukarek laserowych do małych rozmiarów, takich jak A4 lub A3. Większość drukarek laserowych nie może drukować długich banerów, ponieważ nie ma pamięci do przechowywania takiej ilości danych.Druk odbywa się w siedmiu krokach. Raster Image Processor skanuje całą stronę wiersz po wierszu i zapisuje bitmapę strony w pamięci rastrowej. Bęben jest następnie naładowany ujemnie, a mapa bitowa jest zapisywana na światłoczułym bębnie za pomocą wiązki laserowej, której funkcjonalność zależy od obrazu bitmapy. Naładowane cząsteczki tonera są naładowane ujemnie i wszędzie tam, gdzie laser nie rozładował bębna, ładunki będą się odpychać, a drukowanie nie będzie mogło się rozpocząć, tworząc w ten sposób wymagany wydruk. Toner zawiera plastikowy proszek, który jest przyciągany do części, w które trafia wiązka lasera. Na końcu plastikowy proszek jest stapiany w temperaturze 200 stopni Celsjusza, aby związać atrament z papierem. I tak powstaje wydruk.