Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Podkategorie:

Telewizory LCD

Znaleziono 0 towarów.

Lista 1-100 z 0 towarów
Aktywne filtry

Telewizory LCD

Niezależnie od tego, czy jest to krykiet, wyścigi samochodowe, piłka nożna czy siatkówka - sport na żywo jest pełen akcji i żywych kolorów, a niektóre telewizory mogą radzić sobie zwyczajnie lepiej niż inne w kwestii jakości wyświetlanego obrazu, rozdzielczości, głębi i odzwierciedlenia kolorów. Czynniki takie jak wyrazistość obrazu, szybkość procesora i balans kolorów odgrywają dużą rolę. To właśnie te parametry decydują na jaki telewizor decyduje się każdy z nas. Przed zakupem nowego telewizora ważne jest, aby poznać jakość transmisji swoich ulubionych programów. 

Czy są one w głównej mierze wyświetlane w jakości SD (720x576 pikseli), HD (1920x1080 pikseli) lub w ultra wysokiej rozdzielczości (UHD), czyli 4K (3860x2160 pikseli)? Odpowiedź zapewne będzie różnić się w zależności od sportu, kanału i województwie, w którym żyjesz. Jeśli oglądasz transmisję SD na telewizorze HD, urządzenie musi przeskalować wideo w taki sposób, aby wyświetlić je w wyższej rozdzielczości. To, jak dobrze wypełnia tę lukę, zależy w dużej mierze od jakości telewizora oraz znajdujących się wewnątrz jego procesorów. Przyjrzymy się kilku najczęściej spotykanym technologiom używanym w obecnych telewizorach. Zobaczymy czym się różnią w zestawieniu z telewizorami LCD, a także czy któraś z innych technologii jest lepsza od drugiej i dlaczego tak jest. Zacznijmy krótko od technologii OLED.

Jaka jest widoczna różnica pomiędzy telewizorami LCD a OLED? Cóż, telewizory LCD (wyświetlacze ciekłokrystaliczne) wymagają źródła światła za panelem ekranu, co oznacza, że ​​mogą być najwyżej ciemnoszare, ale nigdy w pełni czarne. Dla porównania, ekrany OLED (organiczne diody elektroluminescencyjne) mają światła zintegrowane z każdą diodą i można je po prostu wyłączyć w razie potrzeby, zapewniając prawdziwą czerń. Poniżej prezentujemy bardziej obszerne zestawienie technologii LCD i LED.


Telewizory LCD - różnica między telewizorem LCD a LED?

LCD oznacza „wyświetlacz ciekłokrystaliczny” i z technicznego punktu widzenia, zarówno telewizory LED, jak i LCD są wyświetlaczami ciekłokrystalicznymi. Podstawowa technologia jest taka sama, ponieważ oba typy telewizorów mają dwie warstwy spolaryzowanego szkła, przez które ciekłe kryształy zarówno blokują, jak i przepuszczają światło. Można powiedzieć, że tak naprawdę telewizory LED są jakby “podzbiorem” telewizorów LCD.

Diody LED używane w telewizorach, czyli „diody elektroluminescencyjne”, różnią się od zwykłych telewizorów LCD tym, że wyświetlacze LCD wykorzystują lampy fluorescencyjne, podczas gdy diody LED wykorzystują tylko diody elektroluminescencyjne. Również rozmieszczenie punktów świetlnych może różnić się w telewizorze LED a LCD. “Świetlówki” w telewizorze LCD zawsze znajdują się za ekranem. W telewizorze LED, diody elektroluminescencyjne można umieścić za ekranem lub wokół jego krawędzi. Różnica w oświetleniu i rozmieszczeniu oświetlenia oznacza tyle, że ​​telewizory LED mogą być cieńsze niż telewizory LCD, chociaż powoli zaczyna się to już zmieniać. Co to jednak oznacza? Właściwie oznacza to tyle, że telewizory LED są z reguły bardziej energooszczędne, a jakby tego było mało, mogą zapewniać wyraźniejszy i lepszy jakościowo obraz niż zwykłe telewizory LCD.

Telewizory LED zapewniają (z reguły, ale nie w każdym przypadku) lepszy obraz z dwóch podstawowych powodów. Po pierwsze, telewizory LED działają z pełnym doborem kolorów lub światłami w kolorze RGB (czerwonym, zielonym, niebieskim), aby zapewnić bardziej realistyczne i ostrzejsze kolory. Po drugie, diody elektroluminescencyjne można ściemniać. Możliwość ściemniania tylnego oświetlenia w telewizorze LED umożliwia wyświetlanie obrazu w bardziej realistycznej czerni poprzez przyciemnienie świateł i blokowanie większej ilości światła przed przejściem przez panel. Taka możliwość nie jest dostępna w telewizorach LED z podświetleniem krawędzi, jednak telewizory LED z podświetleniem krawędzi mogą wyświetlać “prawdziwą” biel - bielszą niż telewizory fluorescencyjne LED.

Ponieważ wszystkie telewizory LCD cechuje przede wszystkim cienki ekran, mogą mieć one problem z kątem patrzenia (i przeciwodblaskiem). Podświetlane telewizory zapewniają lepszy i czystszy kąt widzenia niż telewizory LED z podświetleniem krawędzi. Jednak to telewizor LED z podświetleniem zwykle zapewnia lepszy kąt widzenia niż standardowy telewizor LCD. Można się pogubić, prawda? Zarówno telewizory LED, jak i LCD cieszą się dobrą opinią ze względu na jakość wyświetlanego obrazu zarówno podczas oglądania telewizji, filmów, jak i grania w gry wideo na konsoli.


Telewizory LCD - różnica między telewizorem LCD a DLP?

LCD i DLP to dwie nowe i różne technologie obrazowania dla telewizorów z płaskim ekranem. LCD oznacza wyświetlacz ciekłokrystaliczny, a DLP oznacza cyfrowe przetwarzanie światła. Oba zapewniają dokładne i ostre obrazy. Różnice dotyczą wyświetlacza, ceny i wydajności. System DLP został opracowany przez firmę Texas Instruments i wykorzystuje chip DMD (cyfrowe urządzenie z mikrolustrem), który składa się z ponad miliona mikroskopijnych zwierciadeł lub pikseli. Lustra te są aktywowane, gdy otrzymają sygnał cyfrowy i przechylają się w kierunku źródła światła lub od niego. To kontroluje jasne i ciemne odbicie. Kolory powstają, gdy światło przechodzi przez obracające się koło kolorów czerwonego, zielonego i niebieskiego, które w rezultacie tworzy wiele odcieni żywych kolorów, generując wyraźne, ostre i żywe obrazy. Zarówno ekrany telewizorów DLP, jak i LCD są smukłe i lekkie.

Ekrany LCD składają się z trzech paneli ze szkła polaryzacyjnego, jednego czerwonego, jednego niebieskiego i jednego zielonego. Między panelami przepływają cząsteczki ciekłego kryształu. Cząsteczki zmieniają swój kąt z otwartego na zamknięty i częściowo zamknięty, gdy przepływa przez nie prąd elektryczny, umożliwiając przepływ światła o różnym poziomie. Kolorowe światło przechodzi przez szklane panele, a ciekłe kryształy kontrolują poziom koloru niezbędny do wyświetlania obrazu na ekranie. Zarówno systemy DLP, jak i LCD mają doskonałą jakość obrazu, a jeden niekoniecznie jest lepszy od drugiego. Każda z technologii ma swoje zalety i ograniczenia. System DLP jest szczególnie dobry do oglądania dynamicznej telewizji, na przykład scen sportowych lub akcji, ze względu na szybkie przełączanie pikseli w lusterkach. Ekrany LCD mogą mieć lepszy kontrast kolorów, ale aby oglądać je w najlepszych kolorach, należy oglądać patrząc wprost na ekran - przez słabsze kąty widzenia. Mają też nieco krótszą żywotność.


Telewizory LCD - różnica między telewizorem LCD a plazmowym?

Technologia LCD (Light Crystal Display) została po raz pierwszy opracowana w 1904 roku i głównie używano ją do wyświetlania liczb na cyfrowych kalkulatorach, zegarkach i budzikach. Technologia plazmowa powstała w 1998 roku, aby umożliwić lepszy odbiór wydarzeń sportowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Nagano. Podczas gdy ekrany LCD zostały pierwotnie stworzone do statycznego wyświetlania liczb, ekrany plazmowe były przeznaczone do wyświetlania typowych materiałów wideo. Chociaż zarówno telewizory LCD, jak i ekrany plazmowe, generują dobrej jakości,  wyrazisty i soczysty w kolory obraz, to istnieją między nimi pewne różnice.

Według firmy Panasonic, która produkuje zarówno ekrany LCD, jak i plazmowe, ekrany plazmowe są lepsze w przypadku zakupu większego rozmiaru (kiedy planujemy kupić przynajmniej ponad 42 calowy TV). Dodatkowo, ze względu na zastosowaną odmienną technologię w każdym typie ekranów, telewizory plazmowe lepiej sprawdzają się przy stonowanym oświetleniu w salonie, a z kolei telewizor LCD lepiej sprawdzi się w dobrze oświetlonej kuchni. Zaletą ekranów LCD jest to, że zwykle mają lepszą rozdzielczość, są bardziej energooszczędne (czasami zużywają o połowę mocy jaką zużywa ekran plazmowy) i są lżejsze, dzięki czemu są bardziej mobilne/przenośne niż ekrany plazmowe. Ponadto, jeśli ten sam obraz pozostaje na ekranie plazmowym przez stosunkowo długi czas (obraz statyczny), może zostać wypalony na ekranie plazmowym. Zanim obraz całkowicie zniknie, może minąć nawet kilka dni, co nie zdarza się w przypadku telewizorów LCD. 

Przy tak wielu nowych technologiach dostępnych na rynku trudno jest określić, który telewizor z płaskim ekranem będzie najlepszy. Plazma i LCD to dwa popularne typy telewizorów, z których każdy ma swoje mocne i słabe strony. W tym momencie ważne jest, aby to klient/użytkownik ocenił swoje preferencje dotyczące oglądania, aby nie tylko mieć pewność, że kupujesz telewizor wysokiej jakości, ale także, że spełni on idealnie pokładane w nim nadzieje oraz Twoje potrzeby. Czytając poniższe wskazówki i dowiedz się, jak odróżnić plazmę od LCD, czy różnica jest aż tak duża? Napiszemy jedno - kontrast kolorów. Jedną z pierwszych różnic, na jakie ludzie zwracają uwagę na temat plazmy i wyświetlaczy LCD, jest kontrast kolorów - dzięki czemu czerń jest czarniejsza, a biel bielsza. 

Ze względu na sposób projektowania, telewizory plazmowe  zapewniają dużo ostrzejsze kolory niż wyświetlacze LCD. Jeśli jesteś entuzjastą telewizji i dobrych filmu, wyraźny kontrast kolorów i ich głębia może dać się we znaki. Czy oszczędność energii odgrywa dla Ciebie kluczowe znaczenie? Ci, którzy chcą być energooszczędni, powinni wziąć pod uwagę ilość zużywanej energii przez nowy telewizor. Porównując ekrany telewizorów tej samej wielkości, okazało się, że wyświetlacze LCD są bardziej energooszczędne niż plazma. Co więcej, ekrany LCD są zwykle cieńsze i lżejsze niż plazmy z ekranem tej samej wielkości. Ekrany plazmowe są generalnie tańsze niż ekrany LCD. Czasami różnica w cenie może być na tyle duża, że telewizor plazmowy będzie kosztować 3 tysiące złotych więcej niż porównywalny telewizor LCD.