Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Producenci:

Ciśnieniomierze Beurer

Znaleziono 4 towarów.

Lista 1-100 z 4 towarów
Aktywne filtry

Ciśnieniomierze

Jak się okazuje, jeden na trzech dorosłych Polaków ma za wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie). Nie brakuje także osób, które mają zbyt niskie ciśnienie krwi (niedociśnienie). Jeśli jesteś jednym z nich, może się okazać, że domowy ciśnieniomierz jest niezbędnym narzędziem do śledzenia ciśnienia krwi i kontrolowania swojego stanu. Od początku warto zastanowić się nad rodzajem ciśnieniomierza - czy ma to być ciśnieniomierz automatyczny, czy może ręczny? Modele automatyczne, jak można by się spodziewać po nazwie, automatycznie pompują mankiet ciśnieniomierza. Włącza się je za naciśnięciem jednego przycisku i zwykle działają lepiej niż ciśnieniomierze ręczne - choć  są pewne wyjątki. 

Modele ręczne wymagają samodzielnego nadmuchania mankietu poprzez pompowanie go przez tzw. “gruszkę”. Następnie warto zadać sobie pytanie czy potrzebuję mankietu naramiennego, czy może ciśnieniomierza mocowanego na nadgarstku? Większość ciśnieniomierzy dostępnych na rynku jest z mankietem na ramię, ale coraz częściej pojawiają się modele mankietów na nadgarstek, które wyglądają trochę jak przerośnięty zegarek na rękę. Pomimo braku dużej różnicy w dokładności między modelami mankietów na ramię i nadgarstek, środowisko medyczne uważa, że ​​modele mankietów na nadgarstek są mniej dokładne, więc zgodnie z ich opinią, zalecamy stosować ciśnieniomierze naramienne.

Modele mankietów naramiennych mogą być trudniejsze do założenia, ponieważ zakłada się je tylko jedną ręką, ale dzięki temu łatwiej jest utrzymać mankiet na wysokości serca i uzyskać tym samym dokładniejsze  pomiary. Modele z mankietami (naramienne) zazwyczaj mają większy, czytelniejszy wyświetlacz (chociaż jeśli używasz monitora opartego na aplikacji w smartfonie, to nie ma to aż tak dużego znaczenia. Modele z mankietami na nadgarstek mogą być łatwiejsze do założenia - zakłada się je jak zegarek na rękę -  jednak trudniej jest je utrzymać  na wymaganej wysokości, przez co otrzymany wynik/odczyt może nie być zbyt dokładny. 

Ze względu na coraz większy wybór urządzeń przeznaczonych do monitorowania ciśnienia krwi, niektóre organizacje podjęły wysiłki, aby zebrać kryteria walidacji, które łączą polskie kryteria nadciśnienia z innymi na całym świecie. Z całą pewnością nie zalecamy żadnych ciśnieniomierzy, które nie zostały zatwierdzone przez polski instytut medyczny. Zalecamy, aby każdy zakupiony ciśnieniomierz został sprawdzony przez lekarza rodzinnego.


Ciśnieniomierze - funkcje, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem

Badania pokazują, że domowe monitorowanie poziomu ciśnienia krwi może pomóc osobom z nadciśnieniem w utrzymaniu go pod kontrolą.  Może to być przydatne przede wszystkim w diagnozowaniu nadciśnienia. Niektórzy ludzie doświadczają efektu tzw. “białego fartucha”, wysokiego ciśnienia krwi podczas badań lekarskich, choć normalnego w domu. Powody tego stanu rzeczy nie są do końca jasne, ale jedna popularna teoria mówi, że być może niektórzy ludzie obawiają się po prostu przebywania w gabinecie lekarskim lub innym miejscu opieki zdrowotnej, co prowadzi do tymczasowego wzrostu ciśnienia krwi. 

Może również wystąpić efekt odwrotny, znany jako „nadciśnienie zamaskowane” - niektórzy ludzie mają normalne odczyty ciśnienia krwi w gabinecie lekarskim, choć przez większość czasu utrzymuje się nadciśnienie - nie jest jasne dlaczego tak się dzieje. Monitorowanie ciśnienia w domu może pomóc osobom, które dopiero zaczynają przyjmować leki obniżające ciśnienie krwi - aby sprawdzić skuteczność terapii. Może być również przydatne dla kobiet w ciąży, u których występuje nadciśnienie wywołane ciążą lub stanem przedrzucawkowym. Dlatego decydując się na zakup ciśnieniomierza powinieneś zwrócić uwagę na:

Rozmiar mankietu

Ciśnieniomierze naramienne są standardowo wyposażone w mankiet średniej wielkości. Chociaż będzie to odpowiednia opcja dla większości z nas, to jeśli masz wyjątkowo duże lub małe ręce, poszukaj takiego, który ma mankiety o różnych rozmiarach. Aby znaleźć mankiet w odpowiednim rozmiarze, zmierz obwód ramienia w połowie odległości między ramieniem a łokciem. Obwód 18-22 cm wymaga małego mankietu, 22-32 cm jest średni, a wszystko powyżej 32 cm jest duże. Ciśnieniomierze z mankietem nadgarstkowych są zwykle dostępne w jednym rozmiarze mankietu.

Wyświetlacz

Upewnij się, że klawisze i wyświetlacz ciśnieniomierza są łatwe do odczytania. Ciśnieniomierze z mankietami naramiennymi mają zazwyczaj większe, łatwiejsze do odczytania wyświetlacze niż ich odpowiedniki (nadgarstkowe). Jeśli Twój wzrok nie jest najlepszy, możesz wziąć pod uwagę taki model, który na głos mówi o twoich wynikach/odczytach.

Pamięć

Niektóre ciśnieniomierze mogą przechowywać w pamięci kilka ostatnich pomiarów ciśnienia krwi. Co ciekawe, niektóre modele mają oddzielną pamięć dla dwóch użytkowników - jest to dobra funkcja, jeśli udostępniasz urządzenie współmałżonkowi lub partnerowi. Warto również zauważyć, że na rynku coraz więcej dostępnych jest urządzeń, które posiadają aplikację na smartfonie. Można je zintegrować z innymi aplikacjami związanymi ze zdrowiem i prowadzić swego rodzaju statystyki zdrowotne. 

Zasilanie

Niektóre ciśnieniomierze są  zasilane bateryjnie lub za pomocą wbudowanego akumulatora. Niektóre jednak mogą działać przy zasilaniu sieciowym, dlatego zawsze warto sprawdzić czy wraz z urządzeniem dostaniemy w zestawie odpowiedni adapter.

Wskaźnik nadciśnienia

W dodatku, dobrze byłoby gdyby ciśnieniomierz - w razie potrzeby - informował nas o nadciśnieniu lub niedociśnieniu na wyświetlaczu. Może to być przydatna informacja dla Ciebie, jak i dla Twojego lekarza rodzinnego. 

Aplikacja monitorująca pracę ciśnieniomierza

Urządzenia monitorujące ciśnienie krwi, zapewniające aplikacje zdolne do śledzenia wyniku, generalnie zapewniają lepsze wyniki, a poza tym pozwalają lepiej rejestrować dane - wykresy danych, śledzenia wyników/odczytów na przełomie dni, tygodni, miesięcy, a nawet lat, dzięki którym możesz zaobserwować czy ciśnienie rośnie lub maleje.


Ciśnieniomierze - kto go potrzebuje i ile kosztuje?

Kiedy po raz pierwszy otrzymasz ciśnieniomierz, zanieś go do swojego lekarza rodzinnego, aby porównać go z aparaturą lekarska i sprawdzić czy wyniki będa się od siebie znacząco różnić. Jeśli różnice będą znaczące, może zajść potrzeba zapoznania się z instrukcją, aby dowiedzieć się, jak dostosować odczyty pod kątem błędów. Poproś również lekarza o to by sprawdził jak mierzysz tętno/ciśnienie - czy zakładasz je prawidłowo, nie oddychasz/mówisz w trakcie mierzenia.

Ile kosztuje ciśnieniomierz?

Domowe urządzenia służące do monitorowania poziomu ciśnienia krwi kosztują od 100 do około 600 złotych. Chociaż na rynku dostępnych jest wiele różnych, często droższych ciśnieniomierzy, to nie ma powodu, aby płacić więcej za tego rodzaju urządzenie. Różnice będą naprawdę niewielkie, o ile w ogóle wystąpią. 

Kto potrzebuje ciśnieniomierza?

Ciśnieniomierz jest podstawowym narzędziem, które może ostatecznie pomóc w leczeniu wielu schorzeń - dobór odpowiednich leków jest kluczowa. Jeśli cierpisz na wysokie (nadciśnienie) lub niskie (niedociśnienie) ciśnienie krwi, możliwość codziennego pomiaru ciśnienia krwi może pomóc w śledzeniu wszelkich nieoczekiwanych zmian w stanie zdrowia. Ciśnieniomierz poinformuje Cię, czy musisz udać się do lekarza rodzinnego.

Regularne monitorowanie ciśnienia krwi może również być motywacyjne, dając zwrotne informacje zwrotne na temat tego, czy koktajle z jarmużu, zajęcia CrossFit i inne zmiany stylu życia pomagają obniżyć ciśnienie krwi. Dodatkowo, urządzenia te zapewniają dodatkowe pomiary i informacje dla Twojego lekarza rodzinnego - mogą pomóc mu podjąć decyzje w sprawie dalszego leczenia lub doboru odpowiednich leków.